10.08.2012

«Літаючі» в напівтемряві клуба, кафе або ресторану вивіски, барна стійка, полиці з напоями і навіть столи - все це створює незвичайне і подвійне відчуття. З одного боку, заклад, навіть давно знайомий гостям, набуває таємниче-привабливого вигляду. З іншого - створене на основі новітніх матеріалів креативне підсвічування, створює святковий настрій.

Автор: Сергій Марін

Практично будь-який власник кафе, бару чи ресторану рано чи пізно усвідомлює необхідність зробити інтер'єр свого закладу новим, святковим, загалом, менш буденним. Зміна інтер'єру закладу - справа зазвичай досить витратна для ресторатора. Серйозні кроки на зразок перепланування, заміни меблів, дизайнерського ремонту або, хоча б заміни барної стійки, далеко не завжди по кишені власникові закладу, особливо в наш непростий час. Однак нові технології дозволяють оновити зовнішній вигляд всіх частин залу при досить невеликих витратах. Можливо, найкращим рішенням цієї задачі є гнучкі світлодіодні стрічки: саме вони створюють ефект «ширяння», описаний у вступі до даної статті.

Що ж таке гнучкі світлодіодні LED-стрічки? Це - сучасний технологічний продукт, в той же час, доступний за ціною і, що особливо привабливо, дуже простий при монтажі. Стрічка створена на основі послідовності яскравих світлодіодів, прикріплених до тонкої основи. Вона - самоклеюча, для закріплення пристрою на місці слід лише зняти захисну плівку. За допомогою такої стрічки можна створити яскраве світлове обрамлення будь-якої деталі інтер'єру, будь то дверний проріз, стіл, стійка, вітрина, ніша в стіні тощо. Багаторівнева стеля (за створення якої власникові закладу свого часу можливо довелося чимало заплатити, а тепер новизна втрачена, здається, безповоротно) з усіма її западинами і вигинами постає перед відвідувачами в абсолютно новому світлі, причому у всіх сенсах.

До речі, зупинимося власне на освітлювальному ефеті LED-стрічки. Послідовність світлодіодів створює рівномірне свічення з кутом розсіювання 120 градусів, добре помітне навіть з близької відстані (з віддаленням світло стає ще помітнішим). Колір свічення може бути будь-яким, в залежності від обраного типу стрічки. Однак зрозуміло, якщо конструкція світиться, значить, вона споживає електроенергію. Наскільки великі її витрати в даному випадку? Відповідаючи на це питання, зауважимо, що світлодіоди, з яких складається стрічка, є одним з найбільш економічних типів освітлювальних приладів. Тому, для підключення цілого рулону стрічки (звичайна довжина - 5 м) використовуються блоки живлення з вихідною напругою 5 або 12 В. Співвідношення світловіддачі і енергоспоживання практично ідеальне, а це означає, що власникові клубу, ресторану або бару не доведеться хапатися за голову при вигляді рахунків за електроенергію. Варто додати, що така стрічка, як і будь-який світлодіодний пристрій, має досить значний гарантований термін служби, 50 або 100 тис. годин - а це не один рік. Наскільки новим є застосування гнучких світлодіодних стрічок?

Насправді про відносну новизну даних пристроїв можна говорити лише стосовно до сфери громадського харчування. Стрічки вже деякий час застосовуються в рекламі (у цій сфері взагалі люблять першими використовувати нові матеріали), в ландшафтному дизайні, навіть у автотюнінгу,  наприклад, для підсвічування днищ автомобілів. Особливо відзначимо: у зв'язку з тим, що стрічки випускаються як звичайними, так і захищеними від попадання вологи, вони можуть бути застосовані не тільки в залі ресторану або клубу, але і на відкритому майданчику. Неважко зрозуміти, що столи та інші деталі, майстерно підсвічені яскравими квітами, створять неповторний привабливий ефект на слабо освітленій вулиці. Вони як би зазивають потенційного відвідувача зайти туди, де світло, чисто і тепло.

Нові технології дозволяють оновити зовнішній вигляд всіх частин залу при досить невеликих витратах. 

Галерея
imgs: 
Интерьер дискотеки
LED дизайн интерьера
Оформление от АРТ-Р
Светодиодное освещение
Дизайн LED-лента от компании АРТ-Р
Светящийся пол от АРТ-Р
Дизайн ночного клуба